Для чого потрібні тендери

Почати варто з того, що таке тендер і яким чином він працює. Зазвичай, це поняття близьке до державних та комунальних установ, які в певний відрізок часу можуть бути зацікавлені в придбанні нового обладнання, отриманні певних послуг або ремонтних робіт. Раніше, державні установи мали змогу напряму домовлятися з іншими фірмами, які б надавали подібні послуги .

В зв’язку з тим, що подібна свобода дій призвела до високої корупції, яка легко пояснювалась відсутністю звітності, в 2015-му році вже запрацювала система ProZorro. Її основне завдання – це контроль проведення тендерів та торгів з метою мінімізації рівня корупції. Тендер – це пошук виконавців шляхом надання всім учасникам рівноцінних умов.

Варто зазначити, що вони можуть бути як відкритими, так і закритими. Більш популярними є перші і саме вони надають можливість всім фірмам спробувати свої сили в таких торгах.

Як стати учасником торгів?!

Для того щоб стати одним з претендентів на перемогу в тендері, потрібно знайти електронний майданчик, який би був акредитований в системі ПроЗорро. Далі, потрібно відправити заявку на участь, виконавши всі прописані в оголошенні умови.

Основне завдання тендера – це пошук найбільш економічно вигідної пропозиції. Відповідно, наявність тендерної системи надає змогу молодим фірмам, що не мають досвіду в цій сфері, спробувати свої сили в виконанні державних замовлень.

Ще один цікавий момент – це класифікація тендерів згідно з джерелом фінансування. Виходячи з цього критерію, тендери можна поділити на:

  • Міські;
  • Обласні;
  • Міжнародні;
  • Муніципальні;
  • Державні.

В цілому, принцип залишається одним, але певні моменти все-таки можуть відрізнятися. Тому, якщо мова йде про не зовсім досвідчену фірму, то є сенс більш детально ознайомитися й обрати один з вищеперерахованих видів.

Сайт української універсальної біржі – це сервіс, де можна навіть налаштували електронну розсилку. Зробивши це та відфільтрувавши цікаві вам оголошення, ви зможете отримувати інформацію про тендери на свій мобільний телефон. Все що потрібно для цього зробити – це перейти на сайт tender.uub.com.ua і виконати декілька простих дій по налаштуванню. Що стосується оновлення оголошень з тендерами, то це регулярний процес, який дозволяє одним  з перших дізнаватися про нові державні замовлення.