Реалізація арештованого майна на електронних торгах
Для того щоб арештоване майно могло виступити в якості лоту на електронних торгах, воно повинно бути попередньо оцінено. Вартість майна визначається рішенням суду, а також кредитором або боржником із залученням оцінювача. Реалізуватися може тільки оцінене майно.
Далі в систему електронних торгів вносяться відомості про це майно, і так створюється торговий лот. Термін на підготовку до торгів визначається автоматично, як і терміни реєстрації учасників торгів. Далі створюється оголошення про торги, в якому буде знаходитися вся необхідна інформація про даний лот.
Бажаючі взяти участь в аукціоні реєструються на сайті електронної торгової площадки. Дізнатися докладніше про це можна тут sale.ueex.com.ua. Аукціон працює цілодобово. Винятком можуть стати лише годинник, коли на сайті проводяться технічні роботи. Тому зареєструватися і переглядати аукціон можна в будь-який зручний час.
Учасники торгів після подачі заявки повинні внести гарантійний внесок і виконати інші вимоги системи. Доступ до аукціону відкриється тільки після сплати гарантійного внеску. Всі учасники шифруються за допомогою унікальних номерів. Дані про кількість учасників торгів є відкритими.
Електронні торги проводяться на спеціальному сайті, де кожен учасник заздалегідь створює свій особистий кабінет. Терміни реалізації майна, що перебуває під арештом, визначаються організатором торгів. Але термін буде залежати від вартості лота. Також організатором аукціону буде визначено крок ставки.
У процесі формування лота організатор торгів становить його опис із зазначенням найважливіших характеристик. Так як фізично переглянути лот в процесі онлайн-торгів неможливо, то організатор аукціону повинен надати додаткові фотографії.
Кількість ставок в процесі торгів нічим не обмежується. Кожна наступна ставка повинна бути вище попередньої на значення, яке не може бути менше встановленого кроку.
Закінчення торгів
Торги будуть вважатися закінченими, коли закінчиться їхній термін, і при цьому переможцем буде той, хто запропонує найвищу ціну. Якщо жодної пропозиції від учасників не надійшло, аукціон визнається таким.
Дані про завершення аукціону будуть відображені на сайті електронного майданчика. Це повідомлення з’являється автоматично і є доступним для перегляду. За результатами торгів їх організатор підписує протокол, який буде розміщений на сайті торговельного майданчика, а також в особистому кабінеті переможця аукціону.
У цьому протоколі буде міститися інформація, що стосується лота: його назва, реєстраційний номер, дата початку аукціону і час його закінчення. Також буде вказана стартова ціна і розмір сплаченого гарантійного внеску. Крім цього в протоколі будуть відображені дані про самого переможця і дата, коли він повинен буде повністю оплатити лот.
Повторні торги
Якщо майно не вдалося реалізувати на перших торгах, проводяться повторні. Процедура повторного аукціону практично нічим не відрізняється від звичайного, але є деякі відмінності у вартості лота: тепер він буде коштувати менше. Також не виключені і треті (повторні) торги.
Придбати або орендувати нерухомість (квартири, промислові приміщення, земельні ділянки), транспорт, техніку або інші об’єкти закупівель можна через електронну торгову площадку, яка акредитована Прозорро-Продажі. Більш докладно про торги та участі в них розказано тут https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-u-m-rivne-na-tb-ueb. Вся інформація про аукціони є відкритою.