Стартують земельні торги на ринку України

З 1 липня цього року починаються торги землею в Україні. Але купівля-продаж представниками приватних бізнесів зможе відбуватися тільки з початку 2024 року. Тобто з цього року відбуватиметься купівля ділянок землі до 100 га фізичними особами, тоді як з 2024 року будуть купуватися більші наділи, до 10 000 га.

Раніше, українцям не було дозволено розпоряджатися власним угіддям. Всі процедури продажу відбувалися без них. Мораторій мав вплив на кожного шостого громадянина. І ось, підписавши Закон № 2178-10, прийняли рішення відкрити доступ до покупки ділянок землі усім охочим громадянам. До ухвалення цього Закону угіддя аграрію передавалися із рук в руки тільки при успадкуванні чи довгостроковій оренді. Але тепер навіть ФОПи будуть брати участь в продажі землею. А якщо говорити про іноземців, то в них повинне бути певне право, яке видають на референдумі. Тобто, просто так купити українську ділянку землі, громадянин іншої країни не зможе. Всі процедури відбуваються об’єктивно по відношенню до вибору переможця аукціону на продаж землі і виключає можливі корумповані схеми, дискримінація учасників лоту, також, неприпустима. Саме завдяки електронній торговій системі Прозорро.Продажі всі махінації ліквідуються і кошти тимуть не до кишень хабарників, як це було раніше, а надходитимуть до Держбюджету.

Система Прозорро.Продажі та продаж землі.

Продукція сільського господарства в Україні, насправді, дуже важливий економічний ресурс, в виробництво якої вкладається 70% всього земельного активу. Україна — один із наймасштабніших експортерів с/г продукції. Це все завдяки нашому родючому чорнозему.

Незаконна зміна власників землі та часті махінації все ж таки призвели до прийняття Закону, що в скорому часі дасть можливість створити прозорі та конкурентні відносини. Саме тому всі процеси торгу землі планують проводити в системі Прозорро.Продажі. Дана система забезпечує анти корумповані аукціони з купівлі землі. Всі учасники знаходяться в однакових умовах і мають можливість прослідкувати за процесом купівлі-продажу земельної ділянки. Щоб прийняти участь в аукціоні, потрібно зареєструватися в системі Прозорро.Продажі https://megasale.com.ua/torgy-zemleyu-na-auktsionah-prozorro-prodazhi/. Допуском до торгів є проходження процесу реєстрації. Тобто прийняти участь може кожен охочий громадянин.