Відкриті аукціони з продажу лісу

Уряд України зобов’язав великі лісгоспи реалізувати частину деревини власного виробництва через відкриті аукціони. Купівля-продаж сировини має проводитись через систему Прозорро. Це дозволяє проводити чесні, публічні торги та реалізовувати ліс за ринковою ціною. Купувати чи продавати деревину можна на акредитованому майданчику Prozorro.Sale, такому як Українська енергетична біржа. Отримати інформацію про те, як придбати ліс-кругляк через УЕП, можна за посиланням: www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-kruglyak-sosni-v-zhitomiri-na-chesnih-umovah-mozhlivo-na/.

Як організована система торгів

Незважаючи на те, що після запуску пілотного проекту минуло менше року, уже можна стверджувати, що результат його позитивний. Електронними аукціонами з продажу деревини зацікавились, як звичайні громадяни, так і юридичні особи, державні підприємства. 

Ідею реалізації деревини позитивно оцінила Європейська Бізнес Асоціація. Це оптимальний варіант продажу лісу, оскільки весь процес знаходиться під контролем держави, вести облік кількості проданої сировини набагато простіше. 

Також за допомогою аукціону лісу можна забезпечити достатньою кількістю сировини деревообробні компанії, які отримують можливість складати конкуренцію іншим підприємствам за даний ресурс. 

Хто може купувати та продавати деревину на Prozorro.Sale

Для участі в аукціонах з продажу деревини потрібно зареєструватися на електронному майданчику УЕБ та пройти акредитацію. Українська енергетична біржа сьогодні є лідером серед українських бірж. Зробити це можуть не тільки приватні особи, але й вітчизняні та іноземні компанії.

Торгівля на електронному майданчику УЕБ деревиною є відкритою. Тобто всі учасники мають рівні права та шанси стати переможцем аукціону. Інформації про тих, хто переміг, знаходиться в широкому доступі та публікується відразу після організації заходу. Все це гарантує відсутність зловживань та шахрайських схем та приваблює покупців та продавців деревини з різних регіонів України.

Важливим є те, що за допомогою таких відкритих торгів формується ціноутворення на сировину. Тобто котирування біржі, створені під впливом попиту та пропозиції, є орієнтиром для розрахунку вартості деревини. Можливість купувати ліс за ринковими цінами приваблює більшість споживачів.