Як повинен виглядати звіт про результати відкритих торгів

Проведення процедури відкритих торгів потребує від організатора чіткого дотримання всіх вимог, що прописані в діючому українському законодавстві. Відкриті торги – це один з найбільш популярних напрямків, коли мова заходить про надання рівних умов для кожного користувача, що бажає взяти участь в аукціоні.

Обравши один з доступних електронних майданчиків, учаснику потрібно ознайомитися зі всіма вимогами та подати свою пропозицію, після розгляду якої він може дізнатися рішення, чи буде йому дозволено взяти участь в аукціоні.

Проведення самого аукціону в відкритому форматі – це лише перша частина. На підписані угоди все не закінчується і є ще один важливий крок, виконання якого є обов’язковим. Мова йде про підготовку звіту про результати відкритих торгів.

Ви можете дізнатися про це більш детально, якщо перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-natural-gas. Скориставшись інформаційним блоком на сайті української енергетичної біржі, ви маєте можливість самостійно знайти всю інформацію, яка є для вас актуальною.

Що повинен в собі містити звіт

Як і у випадку з самим договором, оголошенням та іншими аспектами, є відповідні вимоги й до звіту, з якими можна дуже просто ознайомитись.

Серед основних моментів, які повинні обов’язково входити до звіту про результати торгів можна віднести:

  1. Відомості про замовника – мова йде про найменування, ідентифікаційні дані, географічне положення й так далі;
  2. Фінансові питання – мова йде про те, хто є основним джерелом фінансування;
  3. Деталі про предмет закупівлі – тут також потрібно вказати назву, код, обсяги поставок, географічне положення товарів, термін, відведений на поставку й інші деталі;
  4. Особливості процедури – в даному випадку ми говоримо про формат відкритих торгів, який і вважається найбільш популярним;
  5. Інформація про процедуру – до цього пункту входить інформація про час оприлюднення пропозицій, інформації про товар, дані про сам портал, номер оголошення, дату його проведення й інші деталі;
  6. Учасники торгів – важливо вказати кількість учасників, що надіслали свої пропозиції, детальну інформацію про них, ідентифікаційні та реєстраційні дані, а також місце проживання;
  7. Пропозиції – це один з основних пунктів, який повинен в себе включати відведений термін, на подання заявок, час, коли всі пропозиції будуть розкриті, кількість заявок, кількість пропозицій, що були подані під час другого етапі, запропоновані учасниками ціни, відхилені пропозиції й так далі;
  8. Критерії оцінки – це ще один важливий момент, в якому прописується те, на основі яких критеріїв була проведена оцінка всіх надісланих заявок та прийнято відповідне рішення. 

Особливу увагу варто приділяти також конкретному часу, коли було прийняте рішення про визначення переможця. 

В звіті про результати торгів також повинна бути вказана інформація про переможця, його пропозицію, наявність всіх відповідних документів та інші моменти, які були обов’язковими до виконання.

Окрім правильного оформлення звіту, не варто забувати ще й про, що його потрібно вчасно опублікувати в системі ПроЗорро.

Чому варто обирати держзакупівлі онлайн

Підготовка та публікація тендерних оголошень – це той напрямок, з якого почалась робота системи ПроЗорро.

Сьогодні, всі державні та комунальні установи все ще зобов’язані проводити закупівлі саме у вигляді тендерів. Більш того, вони повинні ще й слідувати річному плану закупівель і проводити всі фінансові операції згідно підписаного документу.

Що стосується тендерних замовлень, то формат онлайн-закупівель через систему ПроЗорро має відразу декілька вагомих переваг:

  • Зручність – даний формат значно спрощує завдання самим організаціям, яким потрібно з всіх пропозицій обрати найбільш економічно вигідну. Те ж саме стосується і учасників, яким потрібно лише оформити заявку з врахуванням всіх критеріїв, що прописані в оголошенні;
  • Економічна складова – проведення таких закупівель значно знижує витрати бюджетних коштів і надає можливість недосвідченим підприємцям отримати державне замовлення;
  • Надання рівних умов – система ПроЗорро гарантує повну легальність та відкритість процедури. Це означає, що всі користувачі будуть знаходитись і рівних умовах. Відповідно, вони матимуть хороші шанси на перемогу в торгах;
  • Зрозумілі вимоги – користувач може відразу ознайомитись з тим, яким критеріям повинен відповідати учасник і вже після цього приймати рішення про доцільність подання заявки на такий лот.

Це лише декілька найбільш простих та явних моментів, що мають пряме відношення до проведення тендерних торгів. Насправді ж, таких моментів в рази більше і всі їх виможете знайти самостійно.