Інтеграція енергетичної системи в Україні

В 2020 році на адресу ОГТСУ поступило замовлення від європейських клієнтів, в якому мова йшла про реверсне переправлення природного газу через Трансбалканський газовий коридор. Маршрут розпочинався в Греції, проходив через гідротехнічні споруди Болгарії та Румунії в Україну.

Сьогодні, ОГТСУ намагається переконати уряд Румунії вже збільшити кількість пунктів такого з’єднання шляху, чим сам маршрут стане більш привабливим для потенційних інвесторів. Незважаючи на те, що Молдова не є членом Європейського Союзу, вона залишається країною учасником Енергетичного Товариства. Тому ОГТСУ веде переговори з урядом Молдови також. Такі дискусії можуть призвести до створення плідної співпраці обох країн за умовами Третього енергетичного пакету.

Використовуючи можливість збереження природного газу, Молдова у минулому році закачала свій ресурс для зберігання в українські природні газові сховища. Це значно зміцнило позицію українських гідротехнічних споруд як гарантів безпеки енергетики сусідніх країн.

Договори укладаються і з іншими країнами. Наприклад, із Словаччиною проводяться активні перемовини щодо змін умов минулих договорів та підвищення рівня співробітництва до Європейських стандартів. Таким чином, Україна становиться дедалі більшим транзитником природного газу в Європі, якщо подивитись на це питання з точки зору перспективи та можливостей нашого ринку.

Можна резюмувати, що Україна впевнено крокує до визнання європейською спільнотою не лише прогресу, а й надійності співпраці. Ми прямуємо до європейського ринку великими та впевненими кроками. Такий результат принесло впровадження європейських методів та правил, що відокремили ОГТСУ та надало значний поштовх у розвитку ринку природного газу.

Сьогодні переглянути ціни на природній газ можна в два кліки. Достатньо перейти за посиланням www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ та потрапити на сторінку Української енергетичної біржи. Це єдиний український оператор електронних торгів, котрий отримує актуальну вартість на природний газ, що формується завдяки європейській формулі.

Ми маємо надію, що перші кроки України в напрямку інтеграції енергетичної системи не залишаться на одному місці. Прозорі та ліквідні механізми супроводження ринку природного газу є запорукою енергетичної безпеки нашої країни та встановлення справедливих цін для українців.