Відомості про ринкову вартість на біржовому ринку

Сьогодні біржа енергозбутів розглядається як єдине важливе джерело актуальності різних біржових котирувань енергоресурсів в Україні. Міністерство фінансів, торгівлі та сільського господарства України радить використовувати ціни, встановлені УЕБ, в якості основної довідкової ціни на споживання газу і нафтопродуктів.

При уточненні вартості нафтопродуктів при держзакупівлях майте на увазі, що ціна на товари може змінитися під впливом котирувань з інших країн, а також при проведенні фінансових операцій на УЕБ. Для розрахунку точної вартості палива необхідно взяти до уваги наступні змінні: попередню вартість розглянутого продукту, обмінний курс НБУ, виражений у гривнях, і вартість Європейського котирування.

Як точно визначити вартість газу?

Згідно із затвердженими даними Мінекономіки, зміна ціни на природний газ на валютному ринку буде регулюватися тільки за спеціальною формулою, яка додатково враховує об’ємні котирування за один місяць.

Вартість газу на біржі фіксується за допомогою спеціального калькулятора www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/, яким можуть користуватися всі учасники. Щоб перерахувати всі дані, вам спочатку потрібно буде укласти договір, вказавши вартість товару. Попередня вартість вказана за 1000 кубометрів споживаного газу з ПДВ. Рекомендується використовувати тільки точну кількість споживаних ресурсів протягом одного місяця, щоб уникнути пошкодження даних.

За запитом клієнта надається довідка про проведені операції, а також:

  • Довідка про ціну на газ із зазначенням усіх інструкцій Мінекономіки;
  • Інформація про завищену ціну на газ за результатами віртуальної торгівлі;
  • Середня вартість газу з урахуванням щомісячної витрати ресурсу з урахуванням наявності договору та іншої документації;
  • Котирування біржі за місячним курсом;
  • Інші типи документації, які будуть запитані клієнтом, розглядаються в найкоротші терміни. Допускаються додаткові питання про основні дії учасників. Якщо у вас є які-небудь питання, учасники завжди можуть звернутися в службу підтримки.